Żłobek Ursus

Żłobek Europejski

to nowa placówka, która otworzy drzwi dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy Ursus.

Położona jest w sercu dzielnicy z doskonałym dojazdem zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Placówka zlokalizowana jest przy ul. Plac Czerwca 1976 roku 3 w nowo powstałym budynku, w którym znajduje się również przedszkole, co umożliwia ciągłość edukacji do 6 roku życia. W żłobku dysponujemy setką miejsc dla dzieci od 1 do 3 r.ż.

Nasz żłobek to nowoczesne, przestronne i klimatyzowane sale. Estetyczne ich wyposażenie to nie tylko wysokiej jakości pomoce dydaktyczne i zabawki, ale również stonowane kolory, które ograniczają przebodźcowanie małych podopiecznych. Nasze sale stwarzają doskonale warunki do bezpiecznej zabawy oraz wszechstronnego rozwoju najmłodszych dzieci.

Żłobek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Kadra naszej placówki

to specjaliści w poszczególnych dziedzinach, którzy posiadają bogate doświadczenie oraz umiejętność pracy z najmłodszymi dziećmi.

To zespół wykwalifikowanych, kreatywnych i energicznych osób dla których praca z maluchami jest pasją. Naszą ideą przewodnią jest przede wszystkim poszanowanie godności dziecka, umiejętność współdziałania z nim, motywacja i zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb. Opiekunowie podążają za dzieckiem, wspierają jego zainteresowania, jednocześnie zapewniając mu harmonijny i wszechstronny rozwój. Dbają o najwyższą jakość zajęć oraz ciepłą i przyjazną atmosferę. Do każdego dziecka podchodzą indywidualnie, z ogromną dozą empatii, zrozumienia i cierpliwości. Pracują z sercem i niezwykłym zaangażowaniem.

W przedszkolu organizowane są warsztaty, koncerty i teatrzyki, występy okolicznościowe dla rodziców i dziadków. To wszystko dostosowane do wieku naszych żłobkowiczów.

W naszym żłobku

zależy nam aby proponowane zajęcia edukacyjne były interesujące, stymulowały prawidłowy rozwój dzieci, a także rozbudzały ich ciekawość poznawczą.

Żłobek zapewnia wsparcie, specjalistyczną opiekę i terapię we współpracy z :
1. logopedą
2. psychologiem
3. pedagogiem specjalnym
4. pielęgniarką

ATMOSFERA

Nasz żłobek to miejsce pełne ciepła, serdeczności i empatii.

Szanujemy potrzeby dużych i małych, oferujemy czas pełen zrozumienia i indywidualnego podejścia do każdego dziecka.

Zależy nam na poszanowaniu praw, zrozumieniu i akceptacji. Chcemy, aby dzieci czuły się u nas pewnie i bezpiecznie. Zależy nam na bliskiej współpracy z rodzicami, dlatego zapraszamy ich na regularne dni otwarte. Bliska nam jest Pozytywna Dyscyplina, a także nurt NVC (Porozumienie bez Przemocy), z których każdy z pracowników przechodzi regularne szkolenia. Jesteśmy otwarci na różnorodność i tolerancję.

ATMOSFERA

Nasz żłobek to miejsce pełne ciepła, serdeczności i empatii.

Posiłki komponowane są z dbałością o zbilansowaną dietę dla dzieci według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.

Przygotowywane są z wysokiej jakości produktów,

bez dodatku wzmacniaczy smaku, z ograniczeniem zużycia soli, cukru oraz tłuszczu dzięki wykorzystaniu technik kulinarnych w piecu konwekcyjno – parowym. Dodatkowo ograniczamy spożywanie mięsa na korzyść warzyw, owoców i strączków oraz proponujemy jeden dzień w tygodniu z kuchnią wegetariańską.

Posiłki są przygotowywane na miejscu uwzględniając indywidualne potrzeby dzieci w przypadku alergii pokarmowych, nietolerancji, a także innych specjalnych wymagań żywieniowych.

Posiłki komponowane są z dbałością o zbilansowaną dietę dla dzieci w wieku 3-6 lat według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.

Przygotowywane są z wysokiej jakości produktów,

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą placówką

Otwarcie żłobka w styczniu 2025 roku.

Przyjmujemy dzieci powyżej 6 miesięcy w miarę dostępności wolnych miejsc.

Żłobek czynny jest przez cały rok kalendarzowy w godzinach 7:00 do 17:00.

Żłobek Europejski – Ursus
ul. Plac Czerwca 1976 roku 3