Przedszkole Białołęka

Ostródzka

LOKALIZACJA

Publiczne Przedszkole Europejskie VI

znajduje się na Zielonej Białołęce

z doskonałym dojazdem zarówno samochodem jak i komunikacją miejską.
Placówka zlokalizowana jest przy ul. Ostródzkiej 149 w nowo powstałym
budynku wolnostojącym. Powierzchnia przedszkola wynosi prawie 550 m².
Nowoczesne, niespełna 70 m², klimatyzowane sale, estetycznie urządzone, wyposażone w wysokiej jakości pomoce dydaktyczne i zabawki, stwarzają doskonale warunki do bezpiecznej zabawy oraz wszechstronnego rozwoju. Przedszkole jest w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, posiada podjazdy oraz windę.
Niewątpliwym atutem jest przestronny, prawie 400 m² teren zielony zagospodarowany w całości na potrzeby dzieci. W pobliżu budynku znajduje się wiele miejsc parkingowych, co ułatwia codzienność zmotoryzowanym rodzicom.
Ciekawa, różnorodna okolica ułatwia prowadzenie zajęć dydaktycznych również poza terenem przedszkola, co dla dzieci daje możliwość eksplorowania otaczającego świata, odkrywania talentów i uzdolnień.

KADRA PEDAGOGICZNA

Kadra pedagogiczna przedszkola

to wysokiej klasy specjaliści w poszczególnych dziedzinach,

którzy posiadają bogate doświadczenie oraz umiejętność pracy z dziećmi. Z dumą stwierdzamy, że posiadamy zespół wykwalifikowanych, kreatywnych i energicznych nauczycieli dla których praca z dziećmi jest pasją. W przedszkolu duży nacisk kładziemy na doskonalenie zawodowe, zatem nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach kwalifikacyjnych, doskonalących oraz metodycznych. Dzięki temu ideą przewodnią pracy naszych nauczycieli jest przede wszystkim poszanowanie godności dziecka, umiejętność współdziałania z dzieckiem, motywacja i zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb. Nasi nauczyciele podążają za dzieckiem. Wspierają zainteresowania i talenty dzieci, jednocześnie zapewniając im harmonijny i wszechstronny rozwój. Dbają o najwyższą jakość zajęć oraz ciepłą i przyjazną atmosferę. Do każdego dziecka podchodzą indywidualnie, z ogromną dozą empatii, zrozumienia i cierpliwości. Pracują z sercem i niezwykłym zaangażowaniem. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki.
Pracę nauczycieli wspierają: psycholog, logopeda, pedagog specjalny oraz instruktorzy zajęć dodatkowych.

EDUKACJA

Edukacja w naszej placówce

prowadzona jest zgodnie podstawą programową wychowania przedszkolnego

zatwierdzoną przez Ministerstwo EN. Dodatkowo oferta edukacyjna przedszkola wzbogacana jest o autorskie programy pracy z dziećmi. Uczniowie każdego dnia biorą udział w różnorodnych zajęciach dostosowanych do ich możliwości rozwojowych. W przedszkolu organizowane są warsztaty naukowe, koncerty i teatrzyki, występy okolicznościowe dla rodziców i dziadków. W godzinach popołudniowych dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach językowych, tanecznych, sportowych, lego oraz sensorycznych. Korzystamy z każdej możliwości prowadzenia zajęć dydaktycznych poza przedszkolem, chętnie gościmy ciekawych ludzi i korzystamy z ofert placówek kulturalnych.

Zależy nam aby proponowane zajęcia edukacyjne były interesujące, stymulowały prawidłowy rozwój dziecka a także rozbudzały ciekawość poznawczą dzieci. Nasze przedszkole uczy dzieci zamiłowania do czytelnictwa poprzez regularny kontakt z książką oraz czytanie dzieciom na głos. Nasze przedszkolaki posiadają własną, dobrze wyposażoną bibliotekę, z której mogą wypożyczać książki do domu.

WYŻYWIENIE

Posiłki komponowane są z dbałością o zbilansowaną dietę dla dzieci w wieku 3-6 lat

według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.

Przygotowywane są z wysokiej jakości produktów, bez dodatku wzmacniaczy smaku, z ograniczeniem zużycia soli, cukru oraz tłuszczu dzięki wykorzystaniu technik kulinarnych w piecu konwekcyjno – parowym. Dodatkowo ograniczamy spożywanie mięsa na korzyść warzyw, owoców i strączków oraz proponujemy jeden dzień w tygodniu z kuchnią wegetariańską.
Nasza kuchnia w Przedszkolu Europejskim przy ulicy Bysławskiej pod brandem firmy Sanus Manducans przygotowuje posiłki dla całej sieci Przedszkoli Europejskich uwzględniając indywidualne potrzeby dzieci w przypadku alergii pokarmowych, nietolerancji, a także innych specjalnych wymagań żywieniowych.

Zapisz swoje dziecko do naszego przedszkola

Skontaktuj się z Nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Przedszkole czynne jest przez cały rok kalendarzowy w godzinach 7:00 do 17:00.

Przedszkole Europejskie VI – Białołęka
ul. Ostródzka 149
03-289 Warszawa
Telefon: +48 572 965 808
ostrodzka@przedszkole-europejskie.pl