Przedszkole Bemowo

Publiczne Przedszkole Europejskie I

wyróżnia się doskonałą lokalizacją

i bardzo dobrymi warunkami lokalowymi. Przedszkole zlokalizowane jest przy ulicy ul. Powstańców Śląskich 3 lok. UO 2 w Warszawie. Budynek przedszkola jest duży i nowoczesny. Przestronne i estetycznie urządzone sale dydaktyczne stwarzają doskonale warunki do bezpiecznej zabawy i wszechstronnego rozwoju. Przedszkole mieści się na parterze, posiada dostęp do zielonego placu zabaw wyposażonego w najlepszej jakości sprzęty i zabawki.

Posiłki komponowane są z dbałością o zbilansowaną dietę dla dzieci w wieku 3-6 lat według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Przygotowywane są z wysokiej jakości produktów, bez dodatku wzmacniaczy smaku, z ograniczeniem zużycia soli, cukru oraz tłuszczu dzięki wykorzystaniu technik kulinarnych w piecu konwekcyjno – parowym. Dzieci mają możliwość wypróbowania dań z całego świata w ramach organizowanych kulinarnych dni tematycznych. Dodatkowo ograniczamy spożywanie mięsa na korzyść warzyw, owoców i strączków i proponujemy jeden dzień w tygodniu z kuchnią wegetariańską.

KADRA PEDAGODICZNA

Kadra pedagogiczna przedszkola

to zespół kreatywnych i młodych nauczycieli

dla których praca z dziećmi jest pasją. Wspierają zainteresowania i talenty dzieci, jednocześnie zapewniając im harmonijny i wszechstronny rozwój. Dbają o najwyższą jakość zajęć oraz ciepłą i przyjazną atmosferę. Do każdego dziecka podchodzą indywidualnie. Pracują z sercem i niezwykłym zaangażowaniem. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki, stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorą aktywny udział w kursach, szkoleniach, radach pedagogicznych.

Pracę nauczycieli wspierają: psycholog, logopeda, pedagog specjalny oraz instruktorzy zajęć dodatkowych.

Są to wysokiej klasy specjaliści w poszczególnych dziedzinach, którzy posiadają bogate doświadczenie oraz umiejętność pracy z dziećmi.

Edukacja w przedszkolu

prowadzona jest zgodnie podstawą programową

wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez MEN. Dodatkowo oferta edukacyjna przedszkola wzbogacona jest o autorskie programy pracy z dziećmi. Dzieci każdego dnia biorą udział w różnorodnych zajęciach dostosowanych do ich możliwości rozwojowych. W przedszkolu organizowane są warsztaty naukowe, ciekawe koncerty i teatrzyki, występy okolicznościowe dla rodziców i dziadków. W godzinach popołudniowych dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach językowych, tanecznych, sportowych, lego oraz sensorycznych.

EKOLOGIA I ZDROWY TRYB ŻYCIA

Przedszkole promuje

zdrowy tryb życia i ekologię

Dzieci uczestniczą w projekcie „Eko-przedszkole”. Każdego dnia uczą się szacunku do naszej planety, kształtują nawyki ekologiczne i pro zdrowotne. Poprzez realizację projektu „Mały Europejczyk zwiedza Świat” dzieci poznają różne kultury i obyczaje. Uczą się tolerancji i ciekawości świata.

EKOLOGIA I ZDROWY TRYB ŻYCIA

Przedszkole promuje

zdrowy tryb życia i ekologię

Zapisz swoje dziecko do naszego przedszkola

Skontaktuj się z Nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Przedszkole czynne jest przez cały rok kalendarzowy w godzinach 7:00 do 17:00.

Przedszkole Europejskie I – Bemowo
ul. Powstańców Śląskich 3 lok. UO 2